או
חפש מילים אחרונות לפי אות (שם האומר/ת)
א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

דָּנָה בֶּנֶט

''בבקשה, אל תהרוג אותי, אני רוצה לחיות''

על האיש/ה
חצי שעה אחרי חצות הלילה שבין יום רביעי ליום חמישי, א' במנחם-אב התשס''ג, שלושים ביולי 2003, סיימה דָּנָה בֶּנֶט, בתם של וִיקְטוֹרָיה (וִיקִי) ובִנְיָמִין בֶּן-יִצְחָק (בִּינִי) בֶּנֶט, את משמרתה כמלצרית במסעדת דגים לבנונית, ''ארְזי הלבנון'', בטבריה. דנה, בת שמונה עשרה, עלתה למונית יחד עם חברתה לעבודה שִׁירָן קוֹרְיָה. בשעה רבע לאחת אחר חצות ביקשה דנה מנהג המונית לעצור בצומת האצטדיון בטבריה, כמאתיים מטרים מבית דודיה ברחוב בר-כוכבא בעיר, שם התעתדה לישון. היא עלתה על גשר המוביל לצדו האחר של הכביש, שם נמצא בית הדודים.
בינתיים עבר במקום בדואי תושב הכפר וָאדִי חַמָאם. הוא ראה את דנה והחליט, כך סתם, בלי כל סיבה, לרצוח אותה. הוא הסביר את כוונתו לבת זוגו הנמצאת עמו במכונית, עצר, ושלח את בת הזוג לפתות את דנה לעלות לרכבם. בת זוגו, בת חמש עשרה, ניגשה אל דנה ואמרה לה שהיושב במכונית הוא בעליו של בית מלון והוא זקוק לעובדים. דנה התפתתה לבדוק את ההצעה, עלתה לרכב, והנהג נסע לכיוון המושבה מגדל. הוא טִפס בדרך עפר צדדית ואז קלטה דנה את הסכנה שנקלעה אליה. היא אמרה: ''בבקשה, אל תהרוג אותי, אני רוצה לחיות'', אך השניים נאבקו בה. הנהג, עַדוּוָאן יִחְיֶא פַרְחָאן, הוריד אותה מהרכב, הִכה אותה וחנק אותה לעיני חברתו שעמדה סמוך אליהם וצפתה במעשה המזוויע, חסר המניע. בתוך דקות מעטות דנה מתה.
פרחאן וחברתו שרפו את הגופה והשליכו אותה מתחת לגְרוּטַת רֶכֶב ישָׁנה שהייתה במרחק של כשש מאות ארבעים וחמישה מטרים מביתו של הרוצח הסָּדִיסְט.
פרחאן כבר הורשע בעבר בשורה של עבירות: פריצות לכלי רכב ולבתי מגורים, בריחה ממעצר, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, תקיפות, בהן תקיפת שוטרת, החזקת סמים, שוד מזוין, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה, גניבת בקר ואונס. כאסיר הוא בעייתי ואלים, שובר רהיטים וחפצים, מנסה להתאבד ועוד. הוא נולד בשמונה עשר ביוני 1976 בכפר ואדי חמאם, לרגלי מָצוּק ארבל, במשפחה ובה שלושה עשר ילדים. אביו, נכה צה''ל שנפצע במלחמת השחרור, נפטר כשהיה בן חמש, והוא שינה את שמו ליחיא, על שם האב. במהרה הפך לכבשה השחורה של המשפחה. בעת חקירתו בדבר רצח דנה בנט התברר שכבר רצח בעבר. הוא רצח תיירת מצֶ'כְיָה, סִילְבִיָה מוֹלוֹרוֹבָה, באזור גשר אָריק. גופתה של סילביה נמצאה בנחל צַלְמוֹן ביולי 2003. הוא רצח גם עצור ששהה עמו בתא הכלא, וזמן רב חשבו שהתאבד. הרוצח הסִּדרתי הזה נשוי לזריה ואב לשלוש בנות. שש שנים קודם הֵרָצחהּ של דנה החל קשר אהבים בינו לבין נערה יהודייה מטבריה, בת שש עשרה בלבד, והוא נשא אותה לאישה. הצעירה התאסלמה והתגוררה עמו בכפר עד לפרידתם. יחד עמו רצחה את דנה בנט ואת התיירת הצ'כית. לטענתו הבלתי מוכחת של פרחאן, הצעירה השתייכה לכת השטן, אהבה לראות דם תינוקות, ביקרה בבתי קברות וערכה סֵיאָנְסִים להעלאת רוחות. כשבע שנים אחרי הֵירצחה של דנה, הסגירה הצעירה את הרוצח למשטרה, והובילה את השוטרים למקום קבורתה של הנרצחת. הגופה נמצאה בשמונה עשר במאי 2009.
דנה בנט נולדה בכ''ו באלול ה'תשמ''ה (שנים עשר בספטמבר 1985) בשיקגו (הייתה לה אזרחות אמריקנית). אביה אזרח ישראלי שעבר להתגורר בסן פרנסיסקו. היא למדה בבית ספר דתי בלוס אנג'לס, ''בית יעקב''. הוריה התגרשו. בת ארבע עשרה עלתה ארצה בגפה והתחנכה בפנימייה בקיבוץ הדתי טירת צבי. אחר כך עברה להתגורר בטבריה. כאן עבדה במסעדה ששייכת לדודה ולדודתה. יום לפני הירצחה החלה לעבוד כמלצרית במסעדת דגים ''ארזי הלבנון'', שבבעלות איש צבא דרום לבנון לשעבר. שלושה חודשים קודם לרצח עברה ניתוח בכלי הדם בראשה ונזקקה לטיפול קבוע בתרופה ייחודית.
רוצחה של דנה בנט נידון לשלושה מאסרי עולם מצטברים ועוד שתים עשרה שנים. הצעירה ששיתפה עִמו פעולה נידונה לארבע עשרה שנות מאסר.
  
  


חזרה


© כל הזכויות שמורות